16 May 2022

Jak ozdobić tort weselny?

Jak ozdobić tort weselny kwiatami

Pokochasz delikatną elegancję tortu weselnego zwieńczonego żywymi kwiatami! Delikatne płatki peonii i jaskier, a także liście eukaliptusa i eukaliptus siewny sprawią, że Twoim gościom zaświecą się oczy! Różnorodność kolorowych wypełniaczy, takich jak jagody dziurawca i dziurawiec, może być wykorzystana do nadania Twojemu tortowi weselnemu kapryśnego charakteru.

Dekoracje kwiatowe powinny pasować do motywu przewodniego wesela. Jeśli motyw przewodni Twojego ślubu jest prosty, aureola z bujnych liści stworzy dramatyczny punkt centralny. Anemony są wspaniałymi kwiatami całorocznymi, a bladoróżowe anemony wyglądają cudownie na torcie z pomadą! Ciemniejsze liście na aureoli dodają nieco kontrastu do delikatnych różowych kwiatów na torcie. Jest to świetny sposób na wykorzystanie kwiatów i ziół bez przesady.

Zanim zdecydujecie się na wybór kwiatów na tort weselny, pamiętajcie, że niektóre kwiaty nie wytrzymają zbyt długo bez wody. Niektóre nawet zwiędną, gdy będziecie czekać na cięcie. Na przykład magnolie zaczną obumierać wkrótce po ścięciu. Jeśli nie masz wpływu na to, jakie kwiaty będą w danym miejscu, wybierz organiczne odmiany na targu lub w sklepie Whole Foods. Jeśli zamawiasz żywe kwiaty w firmie zajmującej się produkcją tortów, pamiętaj, aby owinąć łodygi papierem woskowym, aby nie wyciekły na tort.

Jeśli nie chcesz używać żywych kwiatów, najlepszym rozwiązaniem mogą być kwiaty jedwabne. W ciągu ostatnich kilku lat kwiaty jedwabne przeszły długą drogę i są zazwyczaj niedrogie. Wybierz kwiaty, które będą pasować do motywu przewodniego. Kwiaty jedwabne są zazwyczaj dostępne w szerokiej gamie kolorów i wzorów i stanowią świetny wybór, jeśli nie masz zbyt wiele pieniędzy do wydania na prawdziwe kwiaty. Nie daj się jednak zwieść - mogą one wyglądać równie pięknie jak prawdziwe kwiaty.

Wybieraj kwiaty organiczne lub nietoksyczne. Kwiaty nieekologiczne mogą być zbyt toksyczne, a w szczelinach kwiatów kryje się wiele owadów. Mogą one być nawet jadalne, choć nie powinno się ich jeść. Aby uniknąć takiej sytuacji, należy wcześniej skontaktować się z kwiaciarnią. W przypadku większości kwiatów szeroki wybór kompozycji kwiatowych można znaleźć w lokalnym sklepie spożywczym. W razie pytań można też poprosić kwiaciarza o polecenie kwiatów jadalnych.

Dodanie świeżych kwiatów do tortu to prosty sposób na nadanie mu osobistego charakteru. Do przymocowania kwiatów użyj drutu bezpiecznego dla żywności. Można go znaleźć w każdej lokalnej piekarni lub w Internecie. Jeden koniec przewlecz przez podstawę kwiatu, podczas gdy pozostałe końce posłużą jako kotwice do tortu. Przed dekorowaniem tortu przykryj odsłoniętą łodygę folią saszetkową. Nie będzie ona widoczna, jeśli nie zrobisz zdjęcia.

Używając świeżych kwiatów na torcie weselnym, najlepiej jest zachować prostotę i podkreślić piękno kwiatów. Można użyć dziesiątek kwiatów, aby stworzyć oszałamiającą dekorację, jednak zbyt duża ilość szczegółów może przytłoczyć ogólny efekt. Eleganckim deserem może być także tort weselny. Możesz wybrać tort weselny z żywymi kwiatami, aby dopełnić motyw przewodni, a na pewno będziesz zadowolona, że to zrobiłaś!

Aby nadać mu rustykalny charakter, wypróbuj kaskadową aranżację z chryzantem. Kwiaty te są gęsto ułożone w warstwy, dzięki czemu stanowią egzotyczny dodatek do klasycznego tortu weselnego. Znane są również jako "mamy" lub "białe róże" i są popularnym wyborem na śluby. Te urocze, delikatne kwiaty uświetnią każdy tort weselny. Należy jednak pamiętać, aby usunąć je przed podaniem.

Kwiaty w odcieniach jesieni stanowią piękny akcent na pięciopoziomowym torcie weselnym. Można też zdecydować się na prosty, dwupoziomowy tort ozdobiony kwiatami w odcieniach różu. Romantyczny, trzypoziomowy tort zwieńczony białymi żonkilami i gałązkami zieleni będzie dopełnieniem każdego motywu przewodniego. Równie piękny jest rustykalny dwupoziomowy tort weselny z różowym lukrem i jaskierkami.

Powiązane wpisy